Nazywam się Nataliya Romaniv. Jestem przewodnikiem Warszawskim i pilotem wycieczek.

Podróżuję, widziałam dużo uroczych miejsc, nadal odkrywam dla siebie nowe państwa, niezwykle piękne miasta, poznaje ludzi, którzy zamieszkują tam i tworzą historię tych miejsc.

Są miasta niezwykłe.  Swoją niepowtarzalność zawdzięczają albo szczególnym miejscem na mapie, albo historii, albo ludziom, którzy związani z tym miejscem.

Jestem zakochana w tak pięknych miastach, jak Lwów, Wilno, Kraków, Poznań, Przemyśl, Zamość, Chełm. Miasta, które przez całe wieki pozostaną miłością Rzeczypospolitej.

Ponad 10 lat mieszkam w Warszawie. Warszawa zauroczyła mnie swoją wartością historyczną. Wiele miejsc, wiele budynków, ulic, mimo niezbyt łaskawym wydarzeniem II wojny światowej zachowało swój niepowtarzalny urok.

Pod czas II wojny światowej Warszawa została skazana na zagładę przez Hitlera. Jego polityka głosiła: „ Nie ma narodu, który żył dłużej niż jego kultura… Odbierzcie narodowi pamiątki jego przeszłości, a w drugim pokoleniu przestanie być narodem”…

Historia nowożytnej Europy nie zna drugiego miasta-stolicy, które byłoby w takim stopniu zniszczone przez okupanta za wolę niepodległości i wolności.

Warszawa to miasto wskrzeszone z gruzów, wciąż przyciąga tłumy zwiedzających, urzeka nie tylko swoją historią, ale harmonią i pięknem.

Zapraszam na spacery po Warszawie. Postaram się pokazać Państwu niezwykle miejsca Warszawy i przybliżyć historię tego miasta.

 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.